Re: Адениумы

362
Irenok писав:Квітка вражає. А який розмір рослини?
Ірина, якось пропустив Ваш пост. Горщик 12

Після холодної сирої весни почалось літо
Вкладення
Пересорт, не відповідає замовленому Пересорт, не відповідає замовленому
Він же Він же
"Vanilla Ice" "Vanilla Ice"
"Vanilla Ice" "Vanilla Ice"
Wangai Wangai
Wangai Wangai
Wangai Wangai

Re: Адениумы

363
Півторарічний спрезентований мені сіянчик "Amata". Перше цвітіння. Нажаль, не відповідає заявленому сорту... Але непогана форма квітки
Вкладення
Wangai Wangai
Adenium swazicum cv. 'SANO WHITE' ES Adenium swazicum cv. 'SANO WHITE' ES

Re: Адениумы

365
sirocco писав: Після холодної сирої весни почалось літо
,
я перепрошую, але прискіпаюсь до слів. Холодна весна - то мабуть зле для аденіумів(але шо маємо...), а от сира весна(нема худа без добра?) - мабуть шо треба. Це я так питаю про вологість повітря при вирощуванні аденіумів, бо щось вже не один рік невдається порозумітись з цими рослинами на довготривалій основі. А тут на фото така краса.

Re: Адениумы

367
Аденіуми підживлюю або кактусними добривами, або для квіткових рослин, але, щоб не було багато азоту. Якщо у Вас рослини сидять в магазинній землі, то цвітіння без підкормки чекати можна ще дуже довго.
nestar писав: Холодна весна - то мабуть зле для аденіумів, а от сира весна - мабуть шо треба. Це я так питаю про вологість повітря при вирощуванні аденіумів
Аденіуми якраз бояться холодної сирості. Цього року на зашклений неутеплений балкон через нестабільність погоди і постійні відрядження зміг виставити тільки в останній день травня. 27-28 травня в нас дення температура була 8 градусів. На балконі 11.
Всю зимовку стоять в кімнаті на вікні з дуже рідким поливом. А коли в квітні вимикають опалення, а весна холодна, то полив взагалі приходиться припиняти. Тому вологість повітря якраз зайва. Бачив аденіуми, які зимували в кактусних теплицях на верхніх тепліших полицях. Через підвищену вологість під верхом аденіуми починали загнивати з кінців гілок.
Шукайте причину у себе в іншому. Як зимують, при якій температурі, які умови, полив влітку. Повірте, в Києві умови для них кращі, ніж у Львові- більше сонця і тепла і ці два показники стабільніші.

Re: Адениумы

368
foksopotam1962 писав:Wangai просто супер!
Саша, Думаю що це синонім відомого "Pitunia". А квіти дійсно цікаві- рїзних відтінків, різної інтенсивності на одній гілці.
Чекаємо тепер на цвітіння твоїх "Amata". Може будуть більш подібними до сорту

Re: Адениумы

369
sirocco писав: Шукайте причину у себе в іншому. Як зимують, при якій температурі, які умови, полив влітку. Повірте, в Києві умови для них кращі, ніж у Львові- більше сонця і тепла і ці два показники стабільніші.
Sirocco дякую за відповідь. Отож бо й воно, що повинно бути краще... Та нормально зимують, бутони показують, а потім хопа, - травень, рости потрібно на всю катушку, а воно коріння тю-тю, каудекс здувся... Прочитано і перепробувано різного... Я ще тільки грішу на два моменти: 1) кватирка, регулярно відкривається, - протяг холодом; 2) ну і враховуючи їх (аденіумів) апетит, - забагато даю органіки, а це вологоємність. Мабуть попробую гравійку, на керамзиті-цеглі-перліті, ну не проблема лишній раз полити і лишній раз підживити (це я так собі думаю).

Re: Адениумы

370
nestar писав: Прочитано і перепробувано різного... Я ще тільки грішу на два моменти: 1) кватирка, регулярно відкривається, - протяг холодом; 2) ну і враховуючи їх (аденіумів) апетит, - забагато даю органіки, а це вологоємність. Мабуть попробую гравійку, на керамзиті-цеглі-перліті, ну не проблема лишній раз полити і лишній раз підживити (це я так собі думаю).
Кватирка, перетяг, холодне повітря- це може бути одна із причин.
А по грунту пораджу зробити легку суміш, яка буде швидко просихати. Я даю по 25 відсотків листяної землі і рижого торфу. Додаю 50 відсотків перліту без пороху. І ніякого піску, іншої крихти. Земля легка, швидко просихає, краще зайвий раз полити і не забувати час від часу про добрива. Люблять повне сонце. Слідкуйте, щоб каудекс не був дуже близько до нагрітого скла- може отримати опік.
Як торф в епіцентрі купляю недешеву, але за структурою хорошу німецьку торфосуміш. Там є два типи-полегшений пересіяний і звичайний. Обидва хороші. Нашим виробникам перестав вірити. Тоф перед розфасовкою на продаж повинен на торфовищах кілька років пролежати вивернутим, щоб розклались шкідливі кислоти і інші сполуки. Наші деякі теперішні торгуючі фірми цим нехтують і продають свіжевикопаний. Кілька разів на цьому опікся і я, і мої знайомі. По кактусах це мало помітно, а по багатьох сукулентах більше. Навіть звичайні кімнатні і балконні рослини відчутно реагують.

Re: Адениумы

371
Дуже дякую, ну тепер точно мій аденіум заживе.
sirocco писав: Тоф перед розфасовкою на продаж повинен на торфовищах кілька років пролежати вивернутим, щоб розклались шкідливі кислоти і інші сполуки. Наші деякі теперішні торгуючі фірми цим нехтують і продають свіжевикопаний. Кілька разів на цьому опікся і я, і мої знайомі. По кактусах це мало помітно, а по багатьох сукулентах більше. Навіть звичайні кімнатні і балконні рослини відчутно реагують.
Іще раз дякую, а цього незнав, тому з деякого часу скептично відносився до торфу.

Re: Адениумы

374
sirocco писав:
Tori писав:Молодняк из своих семян
Будет хорошая подвойная база для сортовых адениумов.
Н-ну-у-у-у, если учесть, что родители этих сеянцев сплошь сортовые махруны, я очень надеюсь, что некоторая часть сеянцев пойдет в них... время покажет.... буду держать в курсе...

Один из моих сортовиков - Phatumma Adenium

Зображення

Re: Адениумы

375
Tori, вибачте, не хотів образити такий перспективний молодняк :meeting:
Розкішний у Вас Phatumma

а ці розкрились у мене сьогодні- природний вид Adenium multiflorum і прищеплений минулого року напіввідомий "... Siam".
Маточник мав тільки половину бірки
Вкладення

Повернутись до “Класифікація”