Виставки. Прага, червень 2007

1
Цими днями з 9-го до 24-го червня в Празі проходить ювілейна виставка кактусів. Пару фоток звідтам. Дещо цікавого можна купити, особливо гімнокаліціумів, чілійці, нотокактуси...


Вкладення
12.jpg 12.jpg Переглянуто 6049 разів 85.76 Кіб
13.jpg 13.jpg Переглянуто 6051 раз 91.83 Кіб
11.jpg 11.jpg Переглянуто 6051 раз 81.62 Кіб

4
Ну по всьому не скажу, а так, з того що пам"ятаю:
Гімнокаліціуми, чілійці, астрофітуми розміром 3 см по 20 крон, якщо в районі 5 см - то десь 40-50 крон. Юбельманія 3-4 см - 100 крон, дуже багато було різних літопсів, але цін не знаю, бо вони мене не цікавили.
Курс крони до гривні 1 гривня - 4,24 крони за курсом НБУ
:D
Як на Чехію, це дешево. Тут же все дорожче. Звісно, якщо порівнювати зі Львовом

5
на дрібноту - ціни масштабу львівських..
правда, у нас юбельманній нема
про літопси даремно не спитався. Наскільки я пригадую, в останню виставку у Львові вони йшли на "ура", дівчата прямо на колінах
викопували з ящичків, садили по одному і гривень по 5 продавали...

а ще щось таке специфічне?
щось собі купив?

6
Та було там всього потрохи, я просто більше звертав увагу на те що мене цікавить. Пам"ятаю, були гарні неочіленії, матукани...
А собі купив звичайно, те за чим давно шукав: Gymnocalicium ambatoense, brachypetalum, carmianthum, mihanovichii, friedrichii, comarapense, glaucum, denudatum v. Suba, intermedium, spegazzinii, zegarrae, дуже цікаву форму quehlianum v. kleinianum. Notocactus buiningii i uebelmannianus. Ще пару астріків і одну лобівію. Все дуже пристойних розмірів. Тепер буду дивитись як то все у мене приживатися буде...

7
gvorn писав:Та було там всього потрохи, я просто більше звертав увагу на те що мене цікавить. Пам"ятаю, були гарні неочіленії, матукани...
А собі купив звичайно, те за чим давно шукав: Gymnocalicium ambatoense, brachypetalum, carmianthum, mihanovichii, friedrichii, comarapense, glaucum, denudatum v. Suba, intermedium, spegazzinii, zegarrae, дуже цікаву форму quehlianum v. kleinianum. Notocactus buiningii i uebelmannianus. Ще пару астріків і одну лобівію. Все дуже пристойних розмірів. Тепер буду дивитись як то все у мене приживатися буде...
Как наша таможня на это богатство отреагировала?

8
А чого там...мені з тим простіше. Наразі я живу в Празі. Але коли перевозив частину колекції з України в Чехію, чеська митниця подивилася і сказала: "A, kaktusů" з розумінням... :lol:

9
gvorn писав:чеська митниця подивилася і сказала: "A, kaktusů" з розумінням... :lol:
А наша и не смотрела? :P
С уважением, Лиана

10
Стосовно перевірки на митницях тут є нюанси. При виїзді українська митниця в основному перевіряє чи не вивозяться з України якісь цінні речі, антикваріат наприклад чи картини. Кактуси для них якоїсь цінності не представляють. От коли я їх захочу назад завести, як це буде, я не знаю. Але, оскільки я їхав в Чехію через Польщу, і це є кордон між Євросоюзом та іншими країнами, то найбільше перевіряють польські митники. Хоча все це залежить від випадку, раз буває навіть за обшивку поїзда заглядають, а інколи просто пройдуться, зададуть якесь питання і нікуди не дивляться...

11
Але вертаючись до теми виставки - ще пару слів про її організацію і відвідуваність. Виставка проводиться в Біологічному саду Карлового університету у великій оранжереї, під саму виставку виділено окреме приміщення і два приміщення під кактуси на продаж. Ті, що на продаж, стоять там на столах, кожен з біркою. На бірці вартість кактуса і номер, який позначає катусиста, що виставив кактус. Перед входом туди гірка кошичків, кожен бере собі і накладає туди кактуси, які хоче купити. Всі кактуси горщиках. Потім, находившись вдосталь, підходиш до прилавка, там є список, де по номерах можна визначити чий то саме кактус. При бажанні, можна сконтактуватися з попереднім власником кактуса, розпитати про рослину. Я був там уже двічі і завжди там досить багато людей, всі щось вибирають, дивляться, ходять з тими кошичками. Крім рослин можна ще придбати землю - готову суміш, биту цеглу, пемзу для укоріннення...
Я до того не був на жодній виставці кактусів, цікаво б побачити, як це організовується в інших місцях.
Крім того, в самій оранжереї знаходиться постійно діюча виставка кактусів, де вони ростуть в умовах, наближених до природніх. От пару фоток ще звідтам, трохи поганої якості, але можуть дати якесь представлення
А тут перелік всіх виставок кактусів, які відбулися і відбудуться в Чехії цього року:http://weri.cz/index.php?text=45-vystav ... lentu-2007
Вкладення
1.jpg 1.jpg Переглянуто 5963 разів 81.16 Кіб
2.jpg 2.jpg Переглянуто 5963 разів 76.59 Кіб

12
Глаза разбегаются! 8O
Интересно, выставлены кактусы из любительских коллекций или профессиональных питомников?
С уважением, d-nv.

13
Дві останні фотографії - це з біологічного саду при університеті, там вони і ростуть :) , а ті фотографії, котрі вище - це з любительських колекцій, якщо так можна назвати. Хоча багато з тих любителів мають теплиці і не маленькі :)
Відповісти

Повернутись до “Виставки, ботсади, екскурсії, поїздки, гості”