Re: Допоможіть ідентифікувати

875
У M. prolifera - четыре формы. Эта форма, насколько я ориентируюсь - Mammilaria prolifera v. texana.
Ваша "с жёлтой опушкой" - M. prolifera v. mexicana
Ваша "с белой опушкой" - вероятнее всего M. prolifera v. haitiensis, так как M. prolifera v. arachnoidea достаточно редкая и не так агрессивно размножается вегетативным способом.
Подробнее с картинками почитайте в теме нашего форума "Формы Mammillaria prolifera"

Re: Допоможіть ідентифікувати

884
Якщо версія про те, що варієгатність спричинена якимсь фітовірусом справедлива, то в даному випадку варієгатність на бічних пагонах - це всього лише питання часу, причому досить нетривалого, о вже з'явилась, поки писав.
Більше того, таке стрімке поширення варієгатності та кристатності ( справжня пандемія ) за кілька років може зробити номінальні види рослин рідкісними і дорогими. Тому усі зелені рослини колекції дуже бажано тримати на постійній
обсервації.

P.S. Не варто впадати у відчай від наведених перспектив, - зверніть увагу на сьогоднішню дату.
З повагою та найкращими побажаннями - Р.В. ( Pershoquitnevyj Brechun ), а зазвичай - Ростислав Ващук.

Re: Допоможіть ідентифікувати

885
Я б не був би на стільки категоричним в плані швидкості поширення, на це потрібно значно більше, ніж декілька років (бачив рослини, варіегатність на яких мала не природнє та не хімічне походження, більш за все вірусне, які росли поряд з нормальними рослинами більше 5 років, і жодних ознак прояву вірусу в здорових рослин за цей період не з'явилося). Відносно данної рослини - цілком з Вами погоджуюся, у мене також є підозра, що варіегатність викликана фітовірусом, до того ж рослина з Тайланду
Відповісти

Повернутись до “Визначення невідомих рослин”