Re: Карбонатные почвы и засоление

16
Валерію, якраз Ваш приклад добре ілюструє " теорію солей ." Справа в тому, що при відсутності поливу уся капілярна
вода землесуміші піднімається до поверхні, де випаровується, залишачи солі.
Не претендуючи на істину в останній інстанції, припущу, що брудними піддонами ( та ще й залишаючи на якийсь час в них воду ) ми тим самим моделюємо в колекції те, що в землеробстві арідних зон називається антропогенним засоленням грунтів - коли надмірні поливи призводять до з'єднання поливних вод з cолоними грунтовими і все - поле перетворюється на солончак.


Re: Карбонатные почвы и засоление

17
Я отчасти согласен с Ростиславом. Корка на поверхности, действительно - результат скопления почвенных солей.
Но я хотел бы подчеркнуть, что есть очень большая разница между "солонцеватыми почвами" и почвами содержащими соли.
Все нормальные почвы обязательно содержат соли: нитраты, фосфаты, соли калия и магния. Именно эти соли и определяют плодородие почвы! И они, также, могут скапливаться на поверхности, образуя "корочку". При этом эстетика, конечно страдает, но растениям вреда никакого нет.

"Солёные почвы" и "солонцеватые" - термины, определяющие повыщенное содержание хлоридов (реже сульфатов) и солей натрия.

Соответственно, почва почти без визуальной корки может иметь относительно повышеное содержание натрия.
А почва с серьезной "коркой" может попасть в категорию несоленых, а просто отличаться повышеным содержанием, например, фосфатов.

Очень серьезную "корку" образуют, также, карбонаты... При этом многим растениям это никак не вредит (всевозможные кальцефилы).

Re: Карбонатные почвы и засоление

18
rostyslav vashchuk писав:Валерію, якраз Ваш приклад добре ілюструє " теорію солей ." Справа в тому, що при відсутності поливу уся капілярна
вода землесуміші піднімається до поверхні, де випаровується, залишачи солі.
То есть по Вашему вода в виде пара вместе с солью подымается и улетучиваясь оставляет соли на поверхности, которая ранее была сухой 3-4 месяца перед этим. Интересная теория.

Re: Карбонатные почвы и засоление

19
Напевно трохи не так, капілярна вода разом з розчином солей рухається вгору, а вже у верхньому шарі грунту, де поверхня контакту із зовнішнім середовищем більша, відбувається відрив молекул води у вигляді пари, що й спричинює утворення сольової кірки на поверхні

Re: Карбонатные почвы и засоление

21
Я уважно читаю, Ви забуваєте, що у Вас горщики стоять при вологості повітря більше 0%, а суха речовина (в даному випадку грунт) здатна до абсорбції вологи з повітря. До того ж плівкова вода дуже не охоче покидає поверхню розміщення, тобто дуже повільно підіймається по порах грунту
Горщики, я так розумію, не пластмасові, чи під "с наружной стороны" Ви маєте на увазі вище рівня грунту?

Re: Карбонатные почвы и засоление

23
В даному випадку має значення вологоємкість землесуміші, висота горщика, а головне - умови зимівлі - температура і
вологість повітря та їх добові коливання. Навіть візуально суха земля вдень вже вранці наступного дня може виявитись явно вологою при суттєвому зниженні температури.

Re: Карбонатные почвы и засоление

27
Эксперимент я так и не произвел. Но также землей не доволен) Причем парк в котором я рядом копал землю, уже бесполезен для большинства моих растений. Теперь туда завезли новую землю с полей, разровняли все. Листья больше там не опадают и не перегнивают, их собирают, лиственной нет тоже. Засеяли травой и поливают теперь все это регулярно с трубы разбрызгивателями.

Есть какие то производители в Украине грунтов, которые используют для кактусов и можете порекомендовать?
Відповісти

Повернутись до “Грунт”