Кактуси обмерзли

1
Доброго дня,

Щойно помітив на двох кактусах коричневі плями. Обидва стояли найближче біля вікна, яке час від часу відкривалося, проте не надовго. Таке враження, що цього вистачило :(

Пробував натискати на уражені зони. У Pilocereus ураження тверді і тільки в одному місці зображеному на фото, а от у Polaskia вони м'які при натисканні і розкидані і біля кореня і біля верхівки, на фото найбільш уражене місце.

Скажіть чи можу я якось ще їх врятувати?
Чи потрібно щось зараз терміново робити?


Re: Кактуси обмерзли

2
Это не обморожение, это грибок. Появляется от конденсата в холоде. Примените фунгицид, ещё хорошо проходит на прямом солнце. Со временем пятна посветлеют, но корка останется.

Re: Кактуси обмерзли

3
У меня такое было на ферокактусе, по-моему как раз и товарищ T.V.N. и посоветовал мне на солнце его. Все нормально кактус растет дальше, "вавка" не пропала но ее видно слегка, от роста кактуса опустилась.

Re: Кактуси обмерзли

4
Оба растения теплолюбивы и нуждаются в довольно теплой зимовке, полаския не ниже +15, а пилосоцереус хорошо чувствует себя при комнатной температуре. Тогда и "кожные болезни" пройдут. :)

Re: Кактуси обмерзли

5
Всім щиро дякую за допомогу!

Вирішив викласти результати порятунку :)

Отже я обробив протигрибковими двічі і поставив обидва кактуси в тепло на сонячне місце.

Poliaskia змогла впоратися, залишилися сліди, але вона росте і все добре. Pilocereus теж боровся досить довго, але в результаті ушкодження ширились і я вирішив не ризикувати втратити його повністю. Результат такий...
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”