На кактусі з'явилася незрозуміла опуклість

1
Ребуцію Крайнца завела в жовтні 2021. Цього червня вона розквітла, цвітіння було 7 днів, коли квітоножка остаточно відсохла, я її акуратно відділила. Влітку була на спекотному балконі, полив щотижня. Восени перенесла до квартири, полив раз на 2 тижні. З'явилася опуклість вгорі, кактус стрімко змінює форму. Плюс ґрунт почав покриватися білим нальотом. Чи нормально це? Яких заходів вжити? І чи не заглибоко вона посаджена у горщик?🙏🏻 Фото прикріпляю. Зліва : фото зараз, справа - червень 2022.


Вкладення
20220912_195825.jpg 20220912_195825.jpg Переглянуто 1915 разів 288.18 Кіб
20220912_195810.jpg 20220912_195810.jpg Переглянуто 1915 разів 245.58 Кіб

Re: На кактусі з'явилася незрозуміла опуклість

3
Во-первых здесь нет Mammillaria, на фото какая-то Rebutia .Во-вторых повторюсь, этот грунт для кактусов не подходит, уже пошло засол сверху, дальше будет хуже. И если что-то с кактусом не так, в первую очередь надо смотреть корни, всё начинается с них. Хорошие корни- здоровый кактус, гниющие корни- чахлый кактус.

Re: На кактусі з'явилася незрозуміла опуклість

4
lapaxcp писав: 12/09/2022-23:29 Білий грунт, то скоріше сіль з води якою поливаєте. Так я би купив кожному з них по горшку і пересадив всіх окремо. Як на мене то глибоко вони там у вас.
Я поливаю відстояною 2-3 дні водою з крана, не було можливості використовувати іншу. Яку в ідеалі воду їм потрібно? Зрозуміла, замовлю кожному по горщику і пересаджу повище. Щиро дякую🙏🏻

Re: На кактусі з'явилася незрозуміла опуклість

5
T.V.N. писав: 13/09/2022-08:22 Во-первых здесь нет Mammillaria, на фото какая-то Rebutia .Во-вторых повторюсь, этот грунт для кактусов не подходит, уже пошло засол сверху, дальше будет хуже. И если что-то с кактусом не так, в первую очередь надо смотреть корни, всё начинается с них. Хорошие корни- здоровый кактус, гниющие корни- чахлый кактус.
Маєте рацію, перевірила - це Ребуція Крайнца. Корні огляну, коли пересаджуватиму кожен в персональний горщик. Візьму до уваги ґрунт. Певно, спробую за інструкцією зробити власний. Дякую за зауваження🙏🏻

Re: На кактусі з'явилася незрозуміла опуклість

8
Про воду.
Я також поливаю водою з крана, в мене не так багато кактусів, вистачає 5-7л води. Полив - набрав, стоїть тиждень. Поливаю через нижній.
А про воду. То у кожного по своєму, дощовою поливають, хтось з крана, читав десь тут на форумі що використовують акваріумну воду ітд...

Re: На кактусі з'явилася незрозуміла опуклість

9
T. V. N. писав: Ростиславе, не смішить, нема тут нічого подібного.

Добре сміється той, хто... Якби пані Elizabettka13 змогла б зберегти рослину до квітня-травня наступного року і знову виставила на форумі.

Re: На кактусі з'явилася незрозуміла опуклість

11
rostyslav vashchuk писав: 13/09/2022-14:34 T. V. N. писав: Ростиславе, не смішить, нема тут нічого подібного.

Добре сміється той, хто... Якби пані Elizabettka13 змогла б зберегти рослину до квітня-травня наступного року і знову виставила на форумі.
Гаразд, я запам'ятала. Виставлю на форумі при нагоді. А що, в квітні-травні будуть помітні певні зміни? Сподіваюся, що тільки на краще.

Re: На кактусі з'явилася незрозуміла опуклість

12
lapaxcp писав: 13/09/2022-10:58 Про воду.
Я також поливаю водою з крана, в мене не так багато кактусів, вистачає 5-7л води. Полив - набрав, стоїть тиждень. Поливаю через нижній.
А про воду. То у кожного по своєму, дощовою поливають, хтось з крана, читав десь тут на форумі що використовують акваріумну воду ітд...
Прийму до уваги Вашу методику. Акваріумної та дощової води не тримаю, на жаль. Не знаю, чи є помилкою, що я поливаю ґрунт безпосередньо згори через невелику "грушу"? І як здійснюється "нижній полив"? Дякую за настанови🙏🏻.

Re: На кактусі з'явилася незрозуміла опуклість

14
lapaxcp писав: 13/09/2022-17:59 Нижній полив, берете ємність більшу за ваш горщик, ставите в нього туди кактус, і наливаєте воду приблизно +- половину горшка, і через нижні отвори для дренажу вода рівномірно пропитує субстрат
Дуже вдячна за Ваші поради, корисно для мене:) Спробую у майбутньому👏🏻

Re: На кактусі з'явилася незрозуміла опуклість

15
Elizabettka13Elz писала:
Я новачок, тому ще не дуже обізнана. Це нормальне явище чи несе якусь загрозу? І можна дізнатись детальніше?

Зараз до кристатних та монстрозних форм ставлення майже як до нормального явища, а років 40 - 50 тому, коли ще не були з'ясовані причини виникнення
цих форм, до них ставились, як до аномалій. Ніяких загроз життю і здоров'ю рослин кристати та монстрози не несуть, більше того, вони часто самі стають
об'єктами спеціального колекціонування. А починаються вони, особливо монстрози, з порушення променевої симетрії рослини, як у вашої ребуції.
Щоб дізнатись та побачити більше, просто гугланіть "Кристатні та монстрозні форми кактусів."
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”