Як правильно підібрати горщики?

1
Маю 7 кактусів, планую пересадити. Вподобала в Інтернет-магазині квадратне кашпо розміром 6,5 см завглибшки і об'ємом 0,2л. Проте воно не має підставки. Наявність піддону обов'язкова? І чи не заглибоко буде для рослинок? За якими критеріями Ви обирали горщики? Буду вдячна Вашим рекомендаціям🙏🏻 На фото мої кактуси та горщик, який хочу придбати.


Вкладення
20220913_180341.jpg 20220913_180341.jpg Переглянуто 2125 разів 134.87 Кіб

Re: Як правильно підібрати горщики?

3
lapaxcp писав: 13/09/2022-18:11 В мене в таких стоять 15 грн в новій лінії брав,6.5 см і норм. Знизу отвора нема в них, якщо це вони., підставки немає і в мене, бо не підберу під розмір своїх полок)
Який чудовий кактус у Вас, гарнюня🌷 А Ви робили дірочки у горщику, щоб здійснювати полив знизу чи як? А скільки отворів робити для нижнього поливу? Щодо розміру зрозуміла, підходить.

Re: Як правильно підібрати горщики?

4
Ну дирочки знизу не тільки для поливу, вони виводять зайву воду якщо поливаете зверху + шось типу вентиляції субстрату, незнаю як правильно це сказати) короче без них ніяк)
4 отвори роблю в так их горщиках, діаметром ну як олівець) я беру стару викрутку, і нагріваю її і пропалюю..))

Re: Як правильно підібрати горщики?

5
lapaxcp писав: 13/09/2022-18:25 Ну дирочки знизу не тільки для поливу, вони виводять зайву воду якщо поливаете зверху + шось типу вентиляції субстрату, незнаю як правильно це сказати) короче без них ніяк)
4 отвори роблю в так их горщиках, діаметром ну як олівець) я беру стару викрутку, і нагріваю її і пропалюю..))
Величезне Вам дякую!!! Тепер усе зрозуміла😁 Вибачте за купу запитань:)

Re: Як правильно підібрати горщики?

8
Головне правило при виборі горщика для кактусів — його обсяг повинен відповідати об'єму кореневої системи самого кактусу. У великого кактуса може бути маленьке коріння, тоді і горщик слід вибирати маленький. А найчастіше маленький на вигляд кактус розвиває дуже велике коріння, тоді і горщик береться більше. Одним словом — чим менше в горщику порожнього від коріння місця, тим краще. Ну і ґрунт слід обирати якомога рихлій і проникний для води і повітря.

Re: Як правильно підібрати горщики?

9
Costantino писав: 14/09/2022-12:43 Головне правило при виборі горщика для кактусів — його обсяг повинен відповідати об'єму кореневої системи самого кактусу. У великого кактуса може бути маленьке коріння, тоді і горщик слід вибирати маленький. А найчастіше маленький на вигляд кактус розвиває дуже велике коріння, тоді і горщик береться більше. Одним словом — чим менше в горщику порожнього від коріння місця, тим краще. Ну і ґрунт слід обирати якомога рихлій і проникний для води і повітря.
Дякую за інформацію, тепер усе з'ясувала.👍🏻

Re: Як правильно підібрати горщики?

10
При виборі горщиків для колекції треба враховувати як вимоги рослин, так і естетизм оформлення колекцій.
Мені не подобається коли колекція оформлена в різному типу горщиків: круглі, квадратні, різного кольору, з різного матеріалу.
Щодо розміру, то останнім часом мені більш подобається використовувати розмір більший, ніж «вимагає» рослина, та робити групові посадки. Помітив, що великій кількості видів подобається більш простора тара. А для колекціонера це суцільна вигода: рідше треба поливати та пересаджувати
Вкладення

Re: Як правильно підібрати горщики?

11
Вітаю, Володимире. Повністю погоджуючись з другим абзацом Вашого допису, маю питання до першого, зокрема до словосполучення
"естетизм оформлення колекцій", яке більше підходить до рослин висаджених безпосередньо у грунт оранжереї, теплиці чи зимового
саду, оскільки "естетизм" не поєднується із "пластмасовим горщиком". В даному випадку більше підійде "акуратність" чи "раціоналізм
оформлення колекції".
Якщо ж розглядати "естетизм" ( естетику ) як категорію мистецтва, то це вже дотикається до бонсаїстики та набуває вигляду на кшталт
такого: https://www.flickr.com/photos/45615616@ ... otostream/ . В даному випадку про раціоналізм мова не йде, -
у музеях картини не торкаються рамками.
Все викладене вище аж ніяк не претендує на істину в останній інстанції.

Re: Як правильно підібрати горщики?

13
Владимр писав: 17/09/2022-21:23 При виборі горщиків для колекції треба враховувати як вимоги рослин, так і естетизм оформлення колекцій.
Мені не подобається коли колекція оформлена в різному типу горщиків: круглі, квадратні, різного кольору, з різного матеріалу.
Щодо розміру, то останнім часом мені більш подобається використовувати розмір більший, ніж «вимагає» рослина, та робити групові посадки. Помітив, що великій кількості видів подобається більш простора тара. А для колекціонера це суцільна вигода: рідше треба поливати та пересаджувати
Дуже дякую 😊
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”