Допоможіть вилікувати кактус

1
Слава Україні, шановне товариство. Допоможіть у визначенні хвороби кактуса. Мені віддали ось такий кактус. Йому 2-3 роки, з моменту покупки на ньому ось така пляма. Попередній власник каже, що вона збільшується разом із ростом рослини. Що порадите робити? Дякую


Re: Допоможіть вилікувати кактус

2
Якщо немає якихось сентиментальних гризот, то краще викинути і при бажанні придбати здорову рослину, тим більше, що вид ( Echinocactus grusonii )
недорогий і легкодоступний. Зважаючи на пору року, лікування може виявитись неефективним і є ризик зараження інших рослин колекції.

Re: Допоможіть вилікувати кактус

3
Я б краще боровся за життя. Завжди.
1. зрізати колючки манікюрними ножицями навколо пошкодженого алуе.
2. відрізати пошкоджені тканини.
3 доглядають за раною за допомогою сірчаного порошку.
PS Echinocactus grusonii на такому великому рослині, що цей маленький рубець буде непомітний дуже скоро.
PS PS, будь ласка, ніколи не віддалені живі рослини.

Re: Допоможіть вилікувати кактус

4
Останній заклик ( PS PS ) веде до якогось абсурду. А що з ними ( хворими рослинами) робити ? Дарувати, а тим більше продавати, м'яко кажучи, некоректно.
Накопичувати такий матеріал у колекції і постійно займатись лікуванням хімічними препаратами в закритих, особливо житлових, приміщеннях - дуже
сумнівне, щоб не сказати ризиковане для здоров'я, заняття. Мабуть, у багатьох були знайомі колекціонери, які померли від онкологічних захворювань, причиною яких стали хімічні канцерогени. Мимоволі постає питання вибору між ступенем захоплення ( побутує термін "пунктик" ) та здоровим глуздом.
Якщо у природі рослини пошкоджені різними стихіями, шкідниками чи травоїдними тваринами є символами стійкості і викликають захоплення, то у неволі, тобто в колекціях, - питання до компетентності власника колекції.
У багатьох країнах ЄЕС розвинена мережа фітопатологічних лабораторій, куди можуть звертатись власники хворих, але дорогих серцю рослин. Там діагностикою та лікуванням займаються професіонали, і послуга ця дуже дорога, вона орієнтована на фермерів та великих фірм з вирощування декоративних
рослин. А у нас - самі бачите, - якийсь атавізм радянської ментальності.
P.S. Коли в попередньому дописі я написав ..." краще викинути...," то в даному випадку це не зовсім правильно. Хворі колючі а також отруйні рослини
краще закопати в землю, усі інші - можна у компостний контейнер чи компостну яму.

Re: Допоможіть вилікувати кактус

5
Добрый вечер, форумончане. Меня зовут Ира, я из Киева. Увлекаюсь кактусами более двух лет, коллекционировать начала год назад. В коллекции довольно интересные экземпляры. Но сегодня ужасный день. Заметила на старом кактусе "ржавчину". Панику конечно не передать словами и слезы и сопли. Тем более, что довольно длительное время с кактусом все было хорошо и конечно же болезнь я не замечала. Стоял среди остальных и заразил любимый кактус. Благо с последним еще можно что-то сделать, но я понятия не имею что ((( Топаз? Но как и сколько? пересадка? С вашего разрешения прикреплю фотографии обеих, возможно подскажите что мне теперь делать. Я в отчаянии.
Зображення
Зображення
Вкладення
Відповісти

Повернутись до “Допоможіть!”