Посів "gymnocalycium"

1
Хочу посіяти насіння, тому маю деякі питаня:
яка має бути температура вдень і вночі;
чи потрібно світло до появи перших всходів;
замочування, якщо треба то в чому і на який час;
провітрювання потрібне з першого дня посіву, якщо так то скільки разів на день і на який час.
Є можливість пророщувати на батареї з нижнім підігрівом або в тепличці зі світлом, але підігрів йде зверху, прошу підсказити, який варіант краще.


Re: Посів "gymnocalycium"

2
У самого досвіду в посівах дуже мало, але якийсь є.
Ось теж вперше посіяв Gymnocalycium ferocior.
Насіння дрібне. Замочив між двох ватних дисків у перекисі водню на кілька годин, може годин 5, не пам'ятаю. Сіяв на початку листопада.
Просто взяв плошку, туди цеоліт 3-5 мм фракція, зверху великий кварцевий пісок (брав пачку для акваріума). Я по суті навіть нічого не стерилізував, просто промив все це гарячою водою добре (але тут і органіки ніякої немає, і все було куплене в магазині, а не набране з вулиці).

Плошку закрив герметично, у плошки знизу зроблені дірки, щоб дихало. Поставив на теплу поверхню, щоб було десь 25-27 градусів. Сходи пішли вже на 3й день. З 40 шт нарахував 37-38 сходів, за кілька днів. Як пішли сходи то зверху поставив 2 шт. світлодіодні світильники, на плошку 13 см це десь 2 Вт мабуть, і то через прозору кришку. Сходи трішки темнішають по мірі росту, тому думаю що світла достатньо. Під кришкою завжди є конденсат, мокро.

Будемо дивитися далі... Водоростей і грибів немає зовсім.

Re: Посів "gymnocalycium"

5
alex2center писав: 17/11/2022-17:50 У самого досвіду в посівах дуже мало, але якийсь є.
Ось теж вперше посіяв Gymnocalycium ferocior.
Насіння дрібне. Замочив між двох ватних дисків у перекисі водню на кілька годин, може годин 5, не пам'ятаю. Сіяв на початку листопада.
Просто взяв плошку, туди цеоліт 3-5 мм фракція, зверху великий кварцевий пісок (брав пачку для акваріума). Я по суті навіть нічого не стерилізував, просто промив все це гарячою водою добре (але тут і органіки ніякої немає, і все було куплене в магазині, а не набране з вулиці).

Плошку закрив герметично, у плошки знизу зроблені дірки, щоб дихало. Поставив на теплу поверхню, щоб було десь 25-27 градусів. Сходи пішли вже на 3й день. З 40 шт нарахував 37-38 сходів, за кілька днів. Як пішли сходи то зверху поставив 2 шт. світлодіодні світильники, на плошку 13 см це десь 2 Вт мабуть, і то через прозору кришку. Сходи трішки темнішають по мірі росту, тому думаю що світла достатньо. Під кришкою завжди є конденсат, мокро.

Будемо дивитися далі... Водоростей і грибів немає зовсім.
Питання по температурi: 25-27 градусiв постiйна температура, вдень i вночi.
Чи вiдкривали Ви плошку для провiтрювання, якщо так, то скiльки разiв на день i на який час?

Re: Посів "gymnocalycium"

6
Ні, вночі температура 20 градусів. Думаю це не так принципово.

Плошку відкриваю 1 раз в день, але це просто коли дивлюсь ситуацію, на 1-2 хв. Спеціально поки що не провітрював. Буду дивитися, пізніше як підростуть мабуть буду потроху провітрювати.

Re: Посів "gymnocalycium"

7
Вітаю. Ось так сіянці виглядають зараз.
Було що водорості розрослися, то трішки зняв і підсипав зверху тонкий шар звичайного ґрунту, і трошки повтоплював чималі вже сіянці поглибше. Після цього гарно підросли, вже можна трішки і підсушувати.

Що цікаво світла зовсім не бояться, стоїть лампа 6 Вт прямо на прозорій кришці горщика. Коли так само на кілька днів ставив для сіянців аріків без прикриття - одразу стали червоніти і стагнація росту, тому аріки тільки під листом паперу.
Зображення

Re: Посів "gymnocalycium"

8
G. ferocior. Сіянцям рівно 5 місяців, найбільші 12-13мм розмір. Дуже приємно вирощувати gymnocalycium, ростуть швидко, мінімум турбот, прекрасні рослини, ні один сіянець не випав.

(Чого не можу сказати на своєму прикладі про ariocarpus, в рази більше турбот, і те спромігся половину вже втратити, сіянці пошкодились на гострому цеоліті і почали підгнивати, перелив. Аріо треба ще тренуватись, ростуть дуже повільно і задоволення від процесу мало, хоча щось та вдалось втримати.
Зображення
_
Зображення
Відповісти

Повернутись до “Посів”