Re: Посев Ariocarpus

226
Виталий, сотенные позиции у Павличика есть сразу в обновленном каталоге (октябрь). Последующие обновления не отслеживаю, так как уже при первом заказе, как уже писал, получаю не все.
Год сбора он не указывает. Хотя, когда делал у него первый заказ, он прислал несколько пакетов бонусные семена эхиноцериусов, эскобарий, штук по 500 в пакетах. У них был указан год сбора семян, им было более 12 лет. Думая, что всхожесть будем минимальной, я высеял их на ткать. Они взошли очень хорошо. Моих сил хватило снять с ткани штук по сто, остальное пошло в утиль:(
Из поставщиков, у которых брал семена, и кто указывал год сбора, могу отметить только одного- Дмитрия Самогородского, нашего соотечественника. Не исключено, что есть и другие.
В посеве Ариокарпусы несложны, как правило, всходят хорошо. Всходы очень устойчивы к ошибкам. Хотя, был у меня негативный опыт, когда семена изначально были поражены грибком. Спасти практически никого не удалось.


Re: Посев Ariocarpus

227
Вітаю! Хтось тут пробував розможувати аріо через посадку окремих горбків? Цікавить чисто теоретичне питання, чи відрощує така рослина ріпку, або ж буде тонке коріння як у випадку знімання і укорінення прищепи.

Re: Посев Ariocarpus

228
Як я Вас зрозумів, окремі бугорки, це окремі мамміли. Якщо щіпити, то може і прижитись (невеликий буде процент успіху) Укоренити не можливо, засохне. А аріо завжди буде ростити тільки ріпку, а не чахле коріння, це їх особистість коріння. Може тільки потрібен час, щоб виростити ріпку.

Re: Посев Ariocarpus

229
T.V.N. писав: 13/09/2022-08:49 Як я Вас зрозумів, окремі бугорки, це окремі мамміли. Якщо щіпити, то може і прижитись (невеликий буде процент успіху) Укоренити не можливо, засохне. А аріо завжди буде ростити тільки ріпку, а не чахле коріння, це їх особистість коріння. Може тільки потрібен час, щоб виростити ріпку.
Мамміли, туберкули, не знаю як в перекладі коректно звучить. Це відома техніка розмноження (і не тільки аріо, а й деяких маммілярій, теоретично будь-якого кактуса, який має достатній запас вологи у туберкулі на час вкорінення), і за сприятливих умов туберкули аріо вкорінюються, довго, місяцями, і наче як повинна прорости нова рослина. По суті з пазухи.

https://www.cactiguide.com/forum/viewto ... 82#p347382

Зустрічав відео де прищіплювали туберкули аріо, але що там з них далі росте незрозумів. Так розумію повинна бути дуже велика вдача коли щось проросте, ще мабуть треба правильно зрізати туберкулу.

https://www.youtube.com/watch?v=R8Kz_4jwWRE&t=1316s

Аріо, зняті з підщепи, не відрощують ріпку (по крайній мірі я не зустрічав достовірних відгуків що "так, ось в мене інший випадок, з доказами" і т.д.). З'являються кілька стрижневих товстеньких коренів, але це не ріпка. Аріо, зняті з підщепи, не ростуть такими пласкими як аріо, які мають ріпку, і ніколи не будуть такими пласкими надалі теж.

https://cactiguide.com/forum/viewtopic. ... &start=165

Ріпка це один суцільний орган, товстий. Тому ось запитання про вкорінення туберкул аріо і ріпки, бо тут як би рослина минає стадію зщеплення і не звикає до живлення від підщепи.

Re: Посев Ariocarpus

231
alex2center писав: 13/09/2022-14:33 Мамміли, туберкули, не знаю як в перекладі коректно звучить. Це відома техніка розмноження ............, і за сприятливих умов туберкули аріо вкорінюються, довго, місяцями, і наче як повинна прорости нова рослина. По суті з пазухи.
Мій попередній пост
alex2center писав: 13/09/2022-14:33 Зустрічав відео де прищіплювали туберкули аріо, але що там з них далі росте незрозумів. Так розумію повинна бути дуже велика вдача коли щось проросте, ще мабуть треба правильно зрізати туберкулу.
Можливо.
На превеликий жаль фото щеплених ареол немаю.

Батьківськи рослини.
Клони в 2017 році
Клони в 2022 році

Re: Посев Ariocarpus

232
octopus писав: Дуже люблю радикальні заяви
Андрію, дякую за ілюстрацію. У другій половині 1970 рр. в німецькій літературі зустрічав повідомлення про те, що туберкули усіх чотирьох представників
тодішнього роду Roseocactus порівняно легко вкорінюються і з борозенки виростає молода рослина. Тоді, як у Ariocarpus все обмежується корінцями. Ця різниця позиціонувалась як черговий доказ відмінності між Ariocarpus i Roseocactus. Ніяких ілюстрацій в повідомленні не було, тому дуже цікаво, чим
закінчилось вкорінення зображених на фото рослин ( туберкул ).

Re: Посев Ariocarpus

233
Вона загинула при переїзді, до того дуже гарно себе почувала на протязі року. Тоді я втратив частину рослин - нове місце, новий субстрат, і нове сонячне навантажаня і багато що погоріло. Згідний що вкорінювати туберкулу - шкода часу, коли можно щіпити і скоріше отримати результат. Хтось з німців мені казав, що в нього був досвід отримання рослини з туберкули.

Re: Посев Ariocarpus

235
Підкажіть, є сінці аріо 1-2 роки вік, хтось більший, хтось менший. Для зимовки ще малі, тому зробив закриту тепличку. Поставив світлодіодну лампу на 30 Вт, з кутом розсіювання 110 градусів, на висоті 20 см від сіянців. Площа горщиків всіх разом 25х25 см. Найменші сіянці ретузусів і тригонусів, за моєю недбалістю, підсохли коли стояли відкрито на підвіконні і ось ці кілька днів було шалене сонце і температура в один день стрибнула вище 40 градусів... Зараз в теплиці волого, 60% вологість (вночі 80-90%), а температура 30 градусів вдень, і не менше 21-22 вночі. Температуру хочу спробувати ще підняти. Грунт мінералка 3-5мм, гравій + біля третини цеоліт. Трішки осмокоту додавав ще при пікіровці\посадці влітку.

І шось сумніваюсь чи не забагато світла для таких сіянців, хоча вони вже десь 1-1.5 см розмах туберкул, все літо простояли на підвіконні і нормально себе почували. Скафарострусам окей, але вони і на підвіконні не підгоріли. Ставив на смартфон програму-люксометр, видавало шось типу 15-17 тис. люксів, але це все не точно звичайно. Затіняти чи ні? Не маю досвіду з Аріо. Вже думки кілька самих засохлих сщепити, але в той же час в них ще видно хлорофіл всередині, і думка що все ж вони пригоріли ще до теплиці і відійдуть. Поки що вирішив більше промочити грунт, так розумію якась реакція піде через тижнів з два.

Re: Посев Ariocarpus

237
octopus писав: 13/10/2022-21:22 Не знаю за Вашы люкси, але Аріо, на мій погляд, багато світла в молодомі віці не треба, а може і навіть шкодить.
Дякую за думку, теж читав схоже. Що в природі вони перші кілька років взагалі ледь не під гравієм сидять, сонця не бачать, поки не наберуть масу. Ну що ж, чимось притінимо лампу поки. Ваш досвід по вирощуванню в гілці тут читав, в принципі по температурі і вологості якраз на нього і опираюсь.

Re: Посев Ariocarpus

238
alex2center писав: 13/10/2022-21:44 Ваш досвід по вирощуванню в гілці тут читав, в принципі по температурі і вологості якраз на нього і опираюсь.
Не слухайте нікого, тому що ніхто не знає Ваших локальних умов. І всі рекомендації претворюються в рулетку.
Ще одне. Бачив я таке:

Так от подоружуючи по місцям де це все росте, власник колекції розповів, що багато рослин живе в певній тіні, і якщо її забрати(наприклад кущ) рослина часо гине. То йому місцеві казали. Чи правда не знаю, але.....
Ще є гарний термін - рослини няньки, каміння няньки...
Вкладення

Повернутись до “Посів”