Re: Посев Ariocarpus

256
alex2 писав: 04/12/2022-17:14 center писав: Втратив ще одного confusus, щось я роблю не так. Повністю згнив корінь. Вже починаю розчаровуватися.
100%
rostyslav vashchuk писав: 04/12/2022-17:14 Очевидно, на такій стадії розвитку сіянцям бракує свіжого повітря. Вихід: використовувати тераріум, - тобто, той же акваріум, але з отворами для вентиляції.
За 40 років утримання акварімів вперше бачу таку аргументацію
rostyslav vashchuk писав: 04/12/2022-17:14 У скляному акваріумі в домашніх умовах зробити вентиляційні отвори доволі проблематично, а от у пластиковому - досить легко. Вентиляція бажана наскрізна,
щоб не було мертвих зон, тобто, ділянок по кутках із стоячим повітрям.
З переду до заду? Поперек? На якому рівні від дна?
rostyslav vashchuk писав: 04/12/2022-17:14 Як крайній захід, для скляного акваріума можна використати акваріумний компресор.
А який об'єм акваріуму і яка має бути потужність компрессору?

Як на мене, все занадто ускладнено та без врахування локальних особливостей в alex2


Re: Посев Ariocarpus

257
Стаж акваріуміста тут ні до чого, вентиляція - це з тераріумістики. Зазвичай вентиляційні отвори роблять в бічних стінках - зверху та знизу в кожній стінці.
Крім того, ще потрібні отвори у покривному склі. Потужність компресора повинна забезпечувати зміну від 3-х до 5-ти об'ємів в годину. Оскільки застій
повітря спричиняють високі стінки акваріума, то буває достатнім підняти контейнери з посівом ближче до верхнього краю акваріума, або зовсім відмовитись від нього чи використовувати акваріум як покривний ковпак, трохи піднявши над поверхнею столу чи підвіконня. Оптимальний варіант кожен власник
посіву знайде сам, враховуючи свої можливості та умови.

Re: Посев Ariocarpus

258
rostyslav vashchuk писав: 04/12/2022-19:34 Стаж акваріуміста тут ні до чого, вентиляція - це з тераріумістики. Зазвичай вентиляційні отвори роблять в бічних стінках - зверху та знизу в кожній стінці.
Трошки поспішив я з дописом, не так сформулював, поясню. Не обо`язково, Акваріуми зараз все меньше і меньше закривають покровним шклом, і дуже рідко він буває відносно герметичним. Зараз, переважно всі мої колеги перйшли на LED балки і тримають водойоми відкритими. Тому порівнювати його з терарріумом недоцільно.
Зображення
rostyslav vashchuk писав: 04/12/2022-19:34 Потужність компресора повинна забезпечувати зміну від 3-х до 5-ти об'ємів в годину. Оскільки застій
повітря спричиняють високі стінки акваріума.
Прості, дешеві компресори в середньому дають 20-30л/год. Того буде недостатньо. Крім того, з Вашого допису роблю висновок, що Ви не працювали з вентиляцією.
rostyslav vashchuk писав: 04/12/2022-19:34 то буває достатнім підняти контейнери з посівом ближче до верхнього краю акваріума, або зовсім відмовитись від нього чи використовувати акваріум як покривний ковпак, трохи піднявши над поверхнею столу чи підвіконня. Оптимальний варіант кожен власник
посіву знайде сам, враховуючи свої можливості та умови.
Оце вже значно конструктивніше.....

В який раз перконуюсь - давати поради не знаючи, а ні типу субстрату, а ні локальних умов - хибний шлях. От як Ви мені підкажете підливати мій посів. Розміри контенеру (по кришці) 40*34*10 см.
Вкладення

Re: Посев Ariocarpus

259
Де Ви побачили порівняння акваріума і тераріума ? Чи, точніше, яку частину допису Ви сприйняли за порівняння ?
Не працював з вентиляцією чого саме: теплиці, оранжереї, тераріуму ?
"Не знаючи а ні типу субстрату, а ні локальних умов" не стану ставати на хибний шлях і давати поради щодо поливу. зазначу лише, що
підливають, наприклад, горілку в чарку, а посіви таки поливають.

Re: Посев Ariocarpus

264
Зазначу що кришка не герметична, але руху повітря справді особливо нема. Кришка пластикова, з купою дірок, посередині ще одна велика дірка (типу кормушка).

В мене була лампа-прожектор на 30 Вт, я просто причепив її до цієї фабричної кришки. Лампа занадто яскрава, тому я наклеїв на неї шар тонкого паперу. Так як 30 Вт це чимало то прожектор сильно гріється, але навіть цього тепла недостатньо щоб в акваріумі була температура 35+ градусів. Тому акваріум, особливо його кришка, зверху утеплював покривалом, який зберігав тепло і температура росла до 35-38 на рівні поверхні ґрунту, але все одно невеликий отвір-продих був, бо тоді було б 40+ градусів. Відповідно сама жара була зверху під кришкою. Відстань від лампи до горщиків десь 15 см, і світло падало рівномірно.

Ось тому і думаю що краще використовувати менш потужну лампу, але горщикам\контейнерам давати нижній підігрів цілодобово. І, звичайно, вентиляція треба краща. Я, як аматор, не розібрався ще в якому віці як аріо себе ведуть. Логіка мені підказувала що рослини ще досить малі і підняття температури вирішить проблему загнивання, рослини будуть краще працювати з водою. Води то вони набрали, явно позеленіли, але ниткових корінців немає, і росту нового немає, лише вже наявні туберкули сильно надулись. Тут читав в гілці що писали наче в такому віці аріо просто невбиваємі. Відверто кажучи я взагалі їх не хотів ставити в теплицю, але порадився з тим у кого їх брав і там була рекомендація ставити в теплицю бо наче в такому розмірі не перенесли б зимування. Десь 4 місяці ці аріо в мене жили на підвіконні, а втрачати я їх почав саме в теплиці, тому вважаю що це був негативний досвід. Зараз думаю що вони перезимували б нормально на вікні при кімнатній температурі.

Грунт гравій+цеоліт, 3-5мм. В горщиках знизу купа дірок. По ідеї все це повинно швидко сохнути і дихати. Тут люди писали що по року-півтора взагалі плошки не відкривають і нічого там не згнивало. В акваріумі на горщиках лежав термометр і там вологість максимум 90% вночі, а вдень зазвичай 60%, ніякого конденсату ніколи немає. Поливав раз в 3-4 дні, і не завжди так щоб вода прям проходила наскрізь. Поливав так часто тому що побоювався стагнації при таких температурах і сухості ґрунту. Щось робив не так значить. Правда ніякої хімії не використовував, взагалі. Можна було пролити Магнікур Енерджі.

Re: Посев Ariocarpus

265
Нижче мої думки і коментарі. Не претендую на істину.
alex2center писав: 04/12/2022-23:16 В мене була лампа-прожектор на 30 Вт, я просто причепив її до цієї фабричної кришки.
Вт- некоректна одиниця вимірювання. Якщо хочете розібратися і маєте час і бажання почнить з:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0 ... 0%B8%D1%8F
alex2center писав: 04/12/2022-23:16 Ось тому і думаю що краще використовувати менш потужну лампу, але горщикам\контейнерам давати нижній підігрів цілодобово.
Обережно - не зваріть коріння, Ваші рослини і так не мають дрібних корінців.
alex2center писав: 04/12/2022-23:16 Тут читав в гілці що писали наче в такому віці аріо просто невбиваємі.
Перекронались?
alex2center писав: 04/12/2022-23:16 Десь 4 місяці ці аріо в мене жили на підвіконні, а втрачати я їх почав саме в теплиці, тому вважаю що це був негативний досвід. Зараз думаю що вони перезимували б нормально на вікні при кімнатній температурі.
200%
alex2center писав: 04/12/2022-23:16 Грунт гравій+цеоліт, 3-5мм. В горщиках знизу купа дірок. По ідеї все це повинно швидко сохнути і дихати.
Кожний субстрат має свої особливості використання і взаємодії при локальних умовах.
alex2center писав: 04/12/2022-23:16 Тут люди писали що по року-півтора взагалі плошки не відкривають і нічого там не згнивало.
Ви 100% все як людили зробили до самих дрібничок?
alex2center писав: 04/12/2022-23:16 Поливав раз в 3-4 дні, і не завжди так щоб вода прям проходила наскрізь. Поливав так часто тому що побоювався стагнації при таких температурах і сухості ґрунту. Щось робив не так значить.
Ви не в тому форумі пишите. Вам в палюдаріуми чи в акваріми треба.....
І як результат? В кого з людей Ви це прочитали?
alex2center писав: 04/12/2022-23:16 Правда ніякої хімії не використовував, взагалі. Можна було пролити Магнікур Енерджі.
Вона зайва.

Re: Посев Ariocarpus

266
octopus писав:І як результат? В кого з людей Ви це прочитали?
Так власне у Вас і прочитав.

"Очень важно также не допускать полного высыхания грунта - сразу получаем стагнацию недели на две-три, а то и больше. То есть, ровненько и осторожно поливаем, чтоб почва дышала, но была при этом постоянно влажной."


Ваш пост з методикою розгону і спонукав поекспериментувати з високою температурою і поливом. Але, як відомо, і як Ви самі зазначили, ми не знаємо конкретних умов і ґрунту, про які йде мова в кожному конкретному випадку. Все відносно, і те що я сприймав (10 кубиків води на 8х8х8 см горщик раз в 4 дні, ґрунт 80% гравій, який нічого не вбирає) як можлива сухість ґрунту - це в даних умовах виявилося цілком навіть мокрим.

Ні, нічого більше не звариться, бо я розібрав всю цю інсталяцію. Підігріву теж не буде. Видно я не настільки заморочився щоб все зробити вірно, тому перейдемо до любительського простого утримання на підвіконні. Але будь-який досвід це досвід)

Re: Посев Ariocarpus

267
alex2center писав: 06/12/2022-00:15
octopus писав:І як результат? В кого з людей Ви це прочитали?
Так власне у Вас і прочитав.

"Очень важно также не допускать полного высыхания грунта - сразу получаем стагнацию недели на две-три, а то и больше. То есть, ровненько и осторожно поливаем, чтоб почва дышала, но была при этом постоянно влажной."
І де я написав що раз в 3-4 дні?

Re: Посев Ariocarpus

268
octopus писав:І де я написав що раз в 3-4 дні?
Ну Ви ж самі кажете що все відносно. Хто взагалі Вам скаже як часто поливати рослини? Багато перемінних. Є умова - не давати пересихати і не робити болото, а кожен сам відштовхується в своїх умовах як цього досягти.

Re: Посев Ariocarpus

269
alex2center писав: 06/12/2022-00:23 Ну Ви ж самі кажете що все відносно. Хто взагалі Вам скаже як часто поливати рослини? Багато перемінних. Є умова - не давати пересихати і не робити болото, а кожен сам відштовхується в своїх умовах як цього досягти.
Гарний хід думок. Нещодавна я обговорюва цю тему зі знайомим(дуже поважний спец), переклад нижче. Переклад практично без правок. Розумна людина, яка несе відповідальність за свої слова.

"Ви запитуєте про мій графік поливу. Маю сказати, що загалом не можна робити жодних зобов’язуючих заяв. Полив залежить від кількох факторів: складу субстрату, місця розташування, погоди
Якби я вирощував кактуси в меншій теплиці, у мене були б інші умови: менший простір, затінене
Моя теплиця весь день освітлюється сонцем і провітрюється.
Маленькі горщики (5 X 5 X 9 см) отримують по 20 мілілітрів кожні два тижні.
7 X 7 X 9 см також кожні два тижні 40 мілілітрів.
9 X 9 X 11 см також кожні два тижні 60 мілілітрів.
Я даю 11 і 13 горщикам по 100 мілілітрів кожні три тижні.
Горщики більшого розміру отримують воду лише раз на місяць, приблизно від 250 до 350 мілілітрів, залежно від виду.
У погану (прохолодну) погоду полив іноді можна відкласти на тиждень.
Наш субстрат дуже схожий. Я не знаю, як ваші кактуси утримуються (сонячно чи дуже сонячно, чи в тіні, з циркуляцією повітря тощо)"


Як будуть цікавити деталі - відповім

Повернутись до “Посів”