Re: Посев Ariocarpus

247
Може хто підкаже, де роздобути Ariocarpus retusus cv. Frumdosus? Насіння чи сіянці.

---

Щодо ситуації яку описував раніше. Після того як помістив свої сіянці в теплицю, де волого і 32-34 градуси, аріки за тиждень прямо ожили. Зелені, явно збільшилися в розмірах, надулись, і так вони вже 2 тижні живуть. По суті я використовую акваріум з лампою, лампу прикрив листком паперу бо світла було наче забагато. Акваріум укутав, підсвічую по 12 годин на добу, грунт мінералка, завжди явно вологий, але знизу дихає. Вночі температура не менше 20 градусів.

Re: Посев Ariocarpus

249
Владимр писав: 22/10/2022-19:42 у цьогорічному каталозі Романа Станіка є така позиція:
009/2.792 retusus cv. Frumdosus JAP 10s/1,50Euros
Скоріше вже була.
George Tsopelos на Facebook
Sandro Micallef на Facebook
Andreas Laras на livings-rocks
Таіланд (весь)

Re: Посев Ariocarpus

250
Прозвітую про першу невдачу з аріо.

Як і писав вище, вирішив на зиму сіянці перемістити в теплицю і вирощувати їх в екстремально теплих і вологих умовах, бо так вони ростуть найшвидше. Дійсно, це дало ефект, рослини сильно позеленіли і виросли в розмірах. Спочатку я тримав температуру 35-36 градусів. Потім вирішив підняти до 37-39. Десь останні 2 тижні гравій був дуже вологий, мокрий, в піддоні трохи була вода. Моя думка була така що аріо гарно працюють з водою при високій температурі, і це справді так. Але проблема виявилася в іншому.

Спочатку пішов один скафарострус, менше 1 см, але безпроблемний, без засохлих туберкул, візуально повністю здоровий. Він просто просів і обмяк. Ну, подумав що я його залив. Але ріпа ціла, тверда, біла, змяк він у шийці, зверху. Ок, подумав що я його десь пошкодив фізично.

І через тиждень повторюється історія з ще більш міцним скафом, у якого був десь 1.5 см розмах туберкул. Та сама історія, зверху обмяк і розлізся, а ріпа ціла і прекрасна.

Роблю висновок що вони просто зварилися, саме такі симптоми описують коли вони варяться (верх обмякає, а ріпа ціла). Просто згнивають від переливу і холоду вони починаючи з ріпки. А варяться вони тоді коли багато води і висока температура. Так як ґрунт більш прохолодний то ріпка ціла. Цікаво що першими вилетіли саме скафи, які по суті є ксерофітами. Але можливо саме їх більше всіх і треба сушити. Залишився ще один скаф, сподіваюсь хоч він порадує.

Ретузуси і конфузуси почувають себе нормально. Зменшую періодичність поливу (останні рази відверто залив їх, хоча і мінералка) і температуру до 33-35 градусів. Що можу відмітити, в таких умовах у аріків явно виросли в об'ємі і ріпки, хоча очікувалося що волога і тепло будуть валити в основному на верхівку.

Re: Посев Ariocarpus

251
Олександре, я при розгоні сіянців аріокарпусів доводив температуру до 40С (а коли пророщував тефрокактуси, то ще вище). На щастя випадів не було. Грунт до «болота» не доводив, навряд чи це їм сподобалося б, але ґрунт ніколи повністю і не пересихав. Вологість повітря була, мабуть, 100%. Вони були накриті прозорими ковпаками, з кількома отворами. На стінках ковпаків завжди був конденсат.
Кожен 4-5 полив був з додаванням фунгіциду. Тобто все було дуже схоже з рекомендаціями Андрія (Octopus), які я колись читав на цьому чи іншому форумі.
Можливо у Вас якась грибкова хвороба оселилася?

Re: Посев Ariocarpus

252
Володимире, вітаю!

Я сам не знаю що це було. Я схиляюсь до того що я їх залив (і, на мою думку, через воду підварив), бо останні два рази поливав прямо один за одним і багато. Гриб навряд чи, бо ріпка ідеально біла і тверда. Я їх в горщиках тримаю, то два було в одному горщику, поряд. Один випав, другого трішки розкопав зверху і йому нічого немає, вже кілька днів спостерігаю. Фунгіциди не використовую, як і стимулятори (стимулятори просто не впевнений які краще брати, та і все це знаходиться в кімнаті, тож ще питання в безпеці). Використовую лише осмокот, раз в два тижні розтираю кілька горошин в порошок і поливаю з водою.

Re: Посев Ariocarpus

253
Втратив ще одного confusus, щось я роблю не так. Повністю згнив корінь. Вже починаю розчаровуватися.

Скоріш за все багато заливаю, хоча і 38 градусів. Або акваріум не підходить як теплиця. Або треба ще нижній підігрів.

Тому вирішив закинути цю ідею зимового розгону і ставлю просто на підвіконня без підсвітки, але і не холодно, і поливатиму раз в місяць обережно.

Скажу відразу що сіянці не мої, купував півроку тому. І все наче було добре поки не почав експерименти з теплицею. Вже втратив 4 сіянці, це багато.

Ось кілька фото того що вціліло і ставиться на підвіконня. Паралельно ще зараз вже посіяв своє насіння в закритий бокс, можливо краще піде.

Кілька фото для звіту. Retusus Scapharostroides в горщиках 8см (ці взагалі найкраще себе почувають), скафік суха форма і зацініть монстро-корінь у тригонуса, зверху його прям розпирає.
Зображення
Зображення
Зображення

Re: Посев Ariocarpus

255
alex2center писав: Втратив ще одного confusus, щось я роблю не так. Повністю згнив корінь. Вже починаю розчаровуватися.

Очевидно, на такій стадії розвитку сіянцям бракує свіжого повітря. Вихід: використовувати тераріум, - тобто, той же акваріум, але з отворами для вентиляції.
У скляному акваріумі в домашніх умовах зробити вентиляційні отвори доволі проблематично, а от у пластиковому - досить легко. Вентиляція бажана наскрізна,
щоб не було мертвих зон, тобто, ділянок по кутках із стоячим повітрям. Як крайній захід, для скляного акваріума можна використати акваріумний компресор.

Повернутись до “Посів”