Re: Перший посів. Питання

1307
На 100% згоден з Валерієм.
На першому фото моя грунтосуміш, яку я використовую для посадки ~80% рослин, а також для пікірування.
Крім цього, завжди використовую присипку з дрібних камінців. При пікірування саджу сіянець так, щоб його коренева шийка сиділа на присипці.
На фото посів Астрофітумів від 11.2021р
Вкладення

Re: Перший посів. Питання

1311
Я відправляю на загальну зимівлю десь 50-70% сіянців у віці 8-12 місяців. При цьому тільки ті плошки, які були вже на вуличному утриманні, і знають що таке перепади температур.
Всі інші: молодші сіянці, сіянці невеликого розміру зимують на підвіконнях з дуже рідким поливом або, кому пощастить, в тепличці з регулярним поливом

Re: Перший посів. Питання

1314
В цей день, 16-го лютого, вже багато років підряд розпочинаю посіви різноманітних видів сукулентів,включно з кактусвми. Переваги цієї дати полягають в тому, що вже немає потреби в досвічуванні, достатньо лише забезпечити оптимальну температуру. Найпростіше це досягається надійним прилаштуванням посівів над батареєю опалення під східним вікном, але краще забезпечити автономний електропідігрів з регулятором температури.
Такий ранній термін посіву дозволяє сіянцям без особливих втрат подолати першу суху прохолодну зимівлю, а їх власнику уникнути зайвих переживань.
Ця дата посіву не підходить лише так званим "облігатним зиморостам,"та й то не всім, які вже в травні припиняють вегетацію до вересня-жовтня, і зовсім
юним сіянцям важко пережити спекотні літні місяці без поливу.

Re: Перший посів. Питання

1315
В мене таке запитання: мої сіянці Ariocarpus retusus віком 1 рік якось застигли на рівні 3-х туберкул і якісь дуже засмаглі, хоча вирощувались все життя під світлодіодним освітленням. Нещодавно зробив другу пікіровку і як на мене коріння виглядає нормально, але розмір надземної частини мене пригнічує. Це все нормально, чи то я такий нетерплячий?
Вкладення

Re: Перший посів. Питання

1316
Доброго дня. Підскажіть щодо посіву пародій, лобівій та ребуцій. Чи вибаглеві вони в пророщувані та які умови їм потрібні (температура, перепад нічний та денний, замочування)? А ще чи умови для всіх однакові чи різні і як щодо віку насіння (чи впливає на проростання)?

Re: Перший посів. Питання

1317
Валерію, перечислені Вами роди я сіяв лише кілька разів на початку захоплення, тому досвід в їх посіві невеликий. Але загальні принципи повині працувати:
1) Замочування насіння прискорює проростання. Сходи більш дружні.
2) Перепад температур теж позитивно впливає на пророщування.
3) По температурі скидую таблицю (відсоток проростання насіння від температури), яка взята з нету. Виходячи з неї, ребуції потребують більш низької температури пророщування. Зразу скажу, що таблиця доволі умовна, отримана при статичній температурі не декількох видах.
Вкладення
Новый точечный рисунок.jpg Новый точечный рисунок.jpg Переглянуто 1314 разів 206.77 Кіб

Re: Перший посів. Питання

1318
Владимр писав: 24/05/2023-21:49 Валерію, перечислені Вами роди я сіяв лише кілька разів на початку захоплення, тому досвід в їх посіві невеликий. Але загальні принципи повині працувати:
1) Замочування насіння прискорює проростання. Сходи більш дружні.
2) Перепад температур теж позитивно впливає на пророщування.
3) По температурі скидую таблицю (відсоток проростання насіння від температури), яка взята з нету. Виходячи з неї, ребуції потребують більш низької температури пророщування. Зразу скажу, що таблиця доволі умовна, отримана при статичній температурі не декількох видах.
Дякую.

Re: Перший посів. Питання

1319
Не хотів створювати окрему тему, пишу тут. Перепав отакий малюк, сіянець мамілопсіс сеніліс осіннього посіву. Досвіду маніауляцій з такими малими не маю. Шо йому треба по світлу і воді?
Вкладення
20230605_193308.jpg 20230605_193308.jpg Переглянуто 1195 разів 154.87 Кіб

Re: Перший посів. Питання

1320
В мене такого розміру сіянці стоять на вулиці під навісом. Звичайно під затінкою та в місці де сонце не цілий день. Ваше підвіконня йому підійде. Я тримаю сіянці в плошках. Вони просихають повільно, десь за 7-10 днів в моїх умовах. У Вас горщик десь 3см, просихати буде швидко, тому і поливати будити частіше. Дивіться на рослину, коли треба полити вона покаже

Повернутись до “Посів”